Czerwiec 02 2023 06:35:49    
Login Hasło
Rejestracja Odzyskaj hasło
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Nawigacja
Słoneczny panel
Dziś jest:

Imieniny obchodzą:
Marzanna, Marcelin, Efrem, Maria, Trofima, Erazm, Racisław, Nicefor, Piotr, Eugeniusz, Florianna, Floriana, Mikołaj, Marianna, Fotyn, Materna, Domna
Wschód słońca: 4:19
Zachód słońca: 20:40
Dzień trwa:
16 Godzin 20 minut
Jest krótszy od najdłuższego dnia o: 2:17
Dane dla:
Puławy (Lubelskie)
Szerokość: 51.4167° N
Długość: 21.9667° E
Moje strony
Poniżej są linki do stron w których maczałem palce przy kodowaniu:

Akademia Titan Quest
BUDECO s.c.
Iwona Cleaning Service
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Powitanie
Witaj na stronie Piterus World będącej po trosze blogiem, po trosze miejscem moich eksperymentów programistycznych i po trosze miejscem przechowywania i udostępniania moich projektów .
A może by tak jeszcze raz obudzić STP?
Modyfikacje skryptów

Ostatnio  wpadłem na genialny pomysł reanimacji projektu zwanego Suntime Panel. Głównym powodem przerwania prac nad tym modułem do PHP-Fusion był brak motywacji. Po odkryciu, że jeszcze nie są prawidłowo przekazywane dane, co powodowało spore przekłamania, odechciało się mi suportu. No cóż, Live is brutal" jak to mówią.

Ostatnio w ramach chęci rozruszania szarych komórek postanowiłem ruszyć z programowaniem.A trochę się w świecie pozmieniało i trzeba przystosować wtyczkę do nowych warunków. Obecnie większość ludzi nie będzie wstanie sobie poradzić z konfiguracją modułu pogody, bo i dostawca danych pogodowych trochę zmienił sposób pokazywania swojego indexu lokalizacji wymaganego przez moduł do prawidłowych wskazań.Moduł „Dzisiaj obchodzimy” też by wypadało zaktualizować, bo niestety wydarzenia trzeba wpisywać bezpośrednio w plik tekstowy, będący baza danych tej wtyczki.

Zastanawiam się też nad tym czy by nie porzucić już całkowicie wsparcia dla kodowania ISO. No chyba, że znajdę jakiś prosty sposób na przekodowywanie plików odpowiedzialnych na ustawianie współrzędnych  przy pomocy nazwy miejscowości (w chwili pisania tego newsa ilość pozycji wynosi blisko 8000)

Remont Akademii Titan Quest
Programowanie

Remont Akademii trwa. Choć główne funkcjonalności już zostały jakiś czas temu przywrócone, to teraz się odbywa projektowanie i powolne dodawanie nowych. Już niedługo być może uda się wprowadzić nowy wyglą strony będący nowoczesnym projektem wykożystującym nowe technologie. Poprzedni layout jest spadkiem jescze z czasów Tawerny TQ, gdzie wszystko było oparte na strukturze tabelarnej, co dzisiaj mocno razi oko oraz praktykę dobrego tworzenia stron. :)

 

Stay tune for more infos :)

Freebian - Custom Firmware bazujący na porcie C6
Telefonia GSM

No i stało się... Zabieram się za testowanie nowej odsłony CFW o nazwie Freebian. Co prawda jest złożone z gotowych modów, ale zawsze to coś. Podstawą jest portowany soft z Nokii C6 v40.0.043, który został przygotowany przez binh24. W skład modyfikacji weszło:

 • Ovi Maps 3.6
 • opcja restartu pod klawiszem wyłącznika
 • polski słownik
 • Rozmowy (wersja angielsko języczna)
 • polski lektor (Marta)
 • RomPatcher 2.6
 • fonty typu Sony Sketch
 • Wycentrowane napisy na przyciskach programowych
 • nowe obrazy bootscreen
 • dodanie nowych tematów: Symbian^7 Black, Fibre by IND190, Titanium Black
 • dodatkowe sybole by The_Naturat_Com
 • Nowe ikonki (15 folder Touch)
 • usunięcie kilku malo potrzebnych aplikacji jak  przywitanie.

w rozwinięciu newsa kilka fotek.